Çocuk odası duvarlarına el atmaya hazır mısınız ?

Çocuk odası duvarlarına el atmaya hazır mısınız ?

22/03/2018

Çocuk odaları ya da bebek odalarının en güzel yanı cicili biçili olması öyle değil mi? Özellikle bu odalara en çok yakışanlardan biride duvar kağıtları ya da duvarlara yapılan desenler oluyor. Tüm odanızı kurduğunuz bebek beşiği aldınız, dolabınızı aldınız, oyuncakları koydunuz ama sanki bir şeyler eksik. O halde gelin bu eksikliği beraber giderelim. Duvarlara bulut resimleri, güneş resimleri ya da farklı motifler yapmaya ne dersiniz?

 

Duvar desenleri yapımı

Kataloglarda gördüğünüz o duvar desenleri ne kadar güzel değil mi? Peki hiç düşündünüz mü onlar nasıl yapılıyor. Üstelik biliyor musunuz onları yapmak için bir boyacıya bile gerek yok. Bir kalın karton alıp içine istediğiniz deseni çizip kesebilir ve sonrasında da küçük bir fırça ile iç kısmını boyayabilirsiniz. Böylelikle harika bir bulut resmi ya da güneş resmi çıkarabilirsiniz.

Örneğin duvarı öncelikle maviye boyayabilirsiniz. Sonrasında ise kestiğiniz bulut kalıbını duvarın istediğiniz kısımlarına getirerek beyaz boy ile iç kısmını boyayabilirsiniz. Dikkatli çektiğinizde ise harika bir bulut deseni oluştuğunu görebilirsiniz. Bu sayede bebek odanızın duvarını kendiniz renklendirmiş ve boyamış olacaksınız.

 

Duvar kağıdı

Bebek odası dekorasyonunda birçok ayrıntıyı ele alabilirsiniz. Örneğin bir duvarı bu şekilde kalıp ile boyayabilirken, bir diğer kısmı da duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Örneğin bebek karyolası arkasına beşik rengine uygun bir duvar kağıdını denk getirebilirsiniz.  Bu sayede her duvarı en güzel şekilde doldurmuş olacaksınız. Gözünüz asla korkmasın çünkü sanıldığından çok daha kolay ve oldukça zevkli bir uğraş. En sevdiğiniz odada emeğinizin olması ve herkesin buna hayran kalması ayrı bir güzellik olacak.

Üstelik bu saydıklarımız oldukça uygun maliyetler ile gerçekleşiyor olacak. Küçük bir boya kutusu bile duvar desenlerini yapmanız için yeterli olacaktır. Zaten genel olarak sadece bir tarafın duvarına yapmanız yeterli olacaktır. Her noktayı farklı şekillendirmek ve süslemek odaya daha canlılık ve hareketlilik katacaktır. Hayal edin ve harekete geçin.


Yorum Yap