Bebek Alışverişi Ne Zaman Yapılmalı

Bebek Alışverişi Ne Zaman Yapılmalı

30/04/2018

Eve yeni bir bebeğin gelmesi birçok heyecan, telaş, korku, ilk duygular, mutluluk ve daha birçok durumu beraberinde getirir. Özellikle ilk bebek ise bu süreç sizin için biraz daha zorlu geçebilir. Neler alacağınızı bilmez ve en önemlisi ne zaman alacağınız hakkında kararsız kalabilirsiniz. Bebek alışverişi ne zaman yapılmalı ve neler alınmalıdır bir bakalım. Beşik ne zaman alınmalı. Bebek karyolası alınmalı mı gibi birçok soru işaretiniz olacak.

Bebek alışverişine ne zaman başlanmalı

Bebek alışverişine en az 3 aydan önce başlanmamalıdır. 3 aylık süreç dolduktan sonra  artık yavaş yavaş ufak şeyleri almaya başlayabilirsiniz. Tam olarak odasını ve büyük eşyalarını almaya ise 6. Ayda başlayabilirsiniz. 6.aydan 7. Aya kadar olan bir aylık dönemde tüm eksiklerinizi gidererek her şeyinizi hazır etmelisiniz. Bu süre zarfına gelene kadar zaten neler alacağınızı az çok aklınızda tasarlayabilirsiniz.

Bebek beşik alışverişi

Bebek beşiği alışverişlerinizi son aylara bırakmayınız. Özellikle özle olarak yaptıracaksınız teslimatlar oldukça uzun sürebiliyor. Bu sebeple 6. Ayda gidip siparişinizi verebilirsiniz. Bizce odayı çok fazla doldurmanıza gerek yok. Bebek beşiği, dolabı ve bir komidin şimdilik yeterli olacaktır. Dolabı da öyle kocaman bir şey almanıza da gerek yok. Çocuklar ortalama 6 yaşından sonra aldığınız birçok şeyi beğenmeyecek ve bebeksi bulacak zaten. Bu sebeple sizi 5 yıl idare edecek bir bebek odası tasarlayabilirsiniz.

Bebek kıyafetleri

Bebek kıyafet alışverişini asla abartmayınız. Unutmayın k birçok kişi hediye olarak kıyafet getirecek. 3 adet hastane çıkışı almanız yeterli olacak. Alacağınız kıyafetlerin mevsime uygu olup olmadığına da dikkat ediniz. Daha çok iç zıbınlar almaya özen gösteriniz. Aldığınız tüm kıyafetleri mutlaka öncen bir yıkayıp ütüleyiniz.

Hastane çıkışı hazırlama

Artık 7. Aya geldiğinizde bebeğinizin hastane çıkışlarını hazırlayabilirsiniz. Hatta bavulu hazırlayıp arabanıza ya da kolay ulaşılabilir bir yere koymaya dikkat ediniz. Bebek beşiği tekstil ürünlerini de güzelce yıkamayı unutmayınız. Özellikle son günlerde bir kez daha elden geçirebilirsiniz.

Yorum Yap