Bebek Odası Perde Seçimi

Bebek Odası Perde Seçimi

11/04/2018

Perde seçimlerimizi eğer bebek odası için yapıyorsanız oldukça zorlanabilirsiniz. Cicili bicili mi alsanız yoksa düz bir şey mi yoksa tek renk mi olmalı diye kararsızlık yaşayacaksınız ve bu oldukça doğal. Aslında biz bu yazımızda sizler için en eğlenceli bebek odası perdelerini sunmaya çalışacağız.Bizce bebek ve çocuk odası dediğin biraz süslü püslü olur sizde katılıyor musunuz ?Çocuk odası perde modelleri

Çocuk odası perde modellerinde mümkünse tek renk kullanmaya çalışın. Pembe ya da mavi almanız bir sonra ki çocuğunuzun cinsiyet farklılığında sorun olabilir. Bu sebeple daha ortak renkler tercih ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Perde ile odanın uyumu

Bebek odasının uyumu ile perdenin uyumu elbette önemlidir. Bebek yatağının nevresimi bile uyumlu olmalıdır. Bebek odasında genellikle bebek beşikleri duvar altında olur. Bu sebeple perde de daha fazla ön plana çıkar. Dolayısı ile hem şık hem de kullanışlı bir model tercih edebilirsiniz.

Çocukların ilgisini çekecek bir perde modeli daha uygun olacaktır. Ponponlar ile üslenmiş perde detayı ilerleyen dönemlerde oynamasına bile vesile kılacaktır. Elbette bir diğer dikkat etmeniz gereken detay ise kolay yıkanıyor olması. Konu bebek odası olunca perdelerde çok çabuk kirlenmeye müsait olacaktır diye düşünüyoruz.Sade bebek odası perdeleri

Çok fazla hareketlilik sevmiyorsanız o halde biraz daha sade tasarımlara bakabilirsiniz. Bebek odanızın her alanı karmaşadan uzak ise perdenizde bu uyumu yakalayabilirsiniz. Tül kısmını sade tutabilir ama üst kısmında yani güneşlik kısmında biraz hareketlilik katarak dengeyi koruyabilirsiniz. 

      

Bebek beşiği ile uyum

Genellikle kullandığınız bebek odası perde kumaşından bebeğinizin yatak başına da bir perde ya da süs yapabilirsiniz. Hem çok şık duracak hem de yaz aylarında kullanmanıza vesile kılacak. Özelikle tül kısmını fazlaca kestirerek cibinlik gibi yatak çevresini örtebilirsiniz. Hem uyum sağlayacak hem de çok şık bir bebek beşiği modeli ortaya çıkarmış olacaksınız.

Bunun için tül kısmında biraz abartıdan uzak durunuz. Tül üzerine yıldızlar ya da süslemeler yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.
Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. 

Yorum Yap