Bebeklere Özel Tasarımlar

Bebeklere Özel Tasarımlar

05/04/2018

Evin hep ortak kullanılan alanlarını süsleyerek ev ön plana çıkaracak değiliz ya. Biraz da bebek odasındaki değişikliklerimiz ile ön plana çıkalım değil mi? Örneğin normalden çok farklı bir bebek beşiği, farklı bir perde tasarımı hatta göz alıcı bir avize. Yani kısaca o odanın da her detayı ile ilgilenip ortaya harika bir tasarım çıkarmak isteyoruz. Bu yazımızdan sonra bir kaç fikriniz oluşacaktır.

Bebek beşiğini pratik hale getirin

Elbette odasına alacağınız klasik bir bebek beşiği olacak ama bir de kendi odanıza ya da oturma odanıza dahi görselde olduğu gibi hem beşik hem de sizin oturacağınız bir alanı aynı yerde olacak şekilde tasarlatabilir, tasarlayabilirsiniz. Hem siz bebeğinizi kolayca emzirip yatağına koyabilecek hem de sallanması sayesinde çok daha rahat edeceksiniz. Biraz da oyun oynama havasına girerseniz, kendinizi eşyamızda sallanabilir ve bunu sık sık yapar bir halde bulabilirsiniz.

Yaratıcılığına imkan verin

Pekiii Şimdi daha önemli bir konu. Bebeğinizin ve çocuğunuzun yaratıcılığına imkan vermeye hazır mısınız? Bebekler genellikle bir yaşına basmaya yakınlaştıklarında kalem ve kağıttan çok hoşlanırlar. Onlara duvara monte edilebilen ve atılabilen bir kağıt panosu alabilirsiniz. Hem dubarlar temiz kalacak hem de o istediği anda kalemini alarak kendi çizim karalama alanında keyif yapıyor olacak.Alanları değerlendirin

Çocuk odalarında her alanı değerlendirmelisiniz. Bebek yatağının alt bebek dolabının içi tıka basa dolu ama ya başka noktalar. Örneğin kapı arkasını bile eğlenceli bir dolap haline getirebilirsiniz. Bir düzenleyici asarak ona istediği oyuncakları koymasını sağlayabilirsiniz. Hem düzenli olacak hem de aynı zamanda şirin ev özel bir tasarım ön plana çıkmış olacaktır.


Duvarları değerlendirin

Duvarları da en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Özellikle çok fazla oyuncağınız varsa bizce duvar için özel bir tasarım panosu yaptırabilir ve küçük oyuncaklarını üzerinde sergileyebilirsiniz. Hem daha düzenli olacak hem de her yer ufak tefek oyuncak kalabalığında kurtulmuş olacaktır. Özellikle biraz alta çaktırarak çocuğunuzun boyuna göre ayarlayabilirsiniz.

      

Okumayı aşılayın

Çocuğunuzun odasında bir köşe kenara harika bir kitaplık yapabilirsiniz. Klasik ince uzun bir rafı alıp arkasını ağaç şeklinde resmedip önüne koyarak çok farklı bir kütüphane yapabilirsiniz. Hem çocuğa kitabın anlamını çok daha fazla verecek hem de aynı zamanda evde insandan bir kitap yeşerecek. E daha ne olsun. 
    

Yorum yapmaktan çekinmeyin :)

Yorum Yap